در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

عمارت تسخیر شده وینچستر (Winchester Mystery House)

این سازه به سبک دوران ویکتورین برمیگشت و متعلق به سارا وینچستر، همستر ویلیام وینچستر بود که ساخت آن ۱۸۸۴ لغایت ۵ سپتامبر ۱۹۲۲، روز درگذشت خانم وینچستر انجام شد و در سن‌خوزه کالیفرنیا، بلوار جنوبی ۲۵۲ واقع است و به دلیل وسعت و معماری بسیار عجیبی که دارد شهرت یافته و جزو آثار تاریخی و ملی کالیفرنیا محسوب میگردد. وی پس از فوت همسرش بیش از ۲۰ میلیون دلار مستمری دریافت مینمود که معادل ۲۳ هزار دلار روزانه فعلی است.

عمارت تسخیر شده وینچستر (Winchester Mystery House)

گفته شده که پس از فوت شوهر و دخترش، مدیومی در بوستون برای سارا پیشگویی کرد که در آینده منزلش را در نیوهیون (New Haven) ترک خواهد کرد و به غرب مسافرت میکند و از آنجاییکه آینده و سرمایه اش در تصرف ارواح اشخاصی است که با اسلحه وینچستر کشته شده اند، برای خشنود کردن آنها باید خانه ای در غرب بنا کند. سارا ظاهرا طبق این پیشگویی نیوهیون را به مقصد کالیفرنیا ترک کرد و اقدام به بناسازی عمارتی ۷ طبقه نمود. سارا هرگز از معمار استفاده نکرد و مطابق سلیقه ساختمانی عجیب طراحی کرد. درب هایی که توسط دیوار مسدود میشوند، پله هایی که به سقف بسته منتهی میشوند، سرویس های بهداشتی کاذب و فاقد عملکرد و پلکان هایی متحرک با طرح هایی بسیار متفاوت و اتاق هایی کاملا مبله با تجهیزات کامل که توسط دیوار های کاذب مخفی شده اند.

عمارت تسخیر شده وینچستر (Winchester Mystery House)

طی زلزله سال ۱۹۰۶ قسمت اعظم ساختمان تخریب شد بطوریکه ارتفاع از ۷ طبقه به ۴ طبقه تنزل یافت. نمای ساختمان ازعمد با چوب قرمز ساخته شده هر چند سارا آن منتظره را پسند نمینمود لذا حدود بیست هزار و پانصد گالن رنگ جهت تغییر نما برده شد. به علاوه فوندانسیون، حالت متحرکه دارد که عامل جلوگیری از تخریب طی رخداد زمین لرزه های های ۱۹۰۶ و ۱۹۸۹ بوده زیرا که به طور کامل به زیر بنای آجری اش اتصال ندارد. ساختمان شامل ۱۶۱ اتاق, ۲ اتاق باله که تنها یکی از آنها تکمیل شد, ۴۷ شوفاژ, بیش از ۱۰ هزار پنجره و ۳ آسانسور هیدرولیک است. تنها یکی از توالت های موجود کارکرد دارد که سارا جهت گیج کردن ارواح از این ترفند بهره برده و هر شب در اتاقی متفاوت میخوابید.

عمارت تسخیر شده وینچستر (Winchester Mystery House)

او به طرز وسواس گونه ای به عدد ۱۳ گرایش داشت. چهل چراغ هایی با ۱۳ شمعدان, سینکهای ظرفشویی با ۱۳ سوراخ, تعداد ۱۳ حمام, درب هایی با ۱۳ پانل, پلهکان هایی با ۱۳ پله و پنجره هایی متشکل از ۱۳ قطعه شیشه و همینطور درخچه هایی که به شکل عدد ۱۳ هرس شده بود. در یکی از اتاق ها که فاقد هر گونه سیستم برق رسانی و همواره تاریک بود پنجره ای تعبیه شده بود که بدلیل کریستالهای شبه پریسماتیک رنگین کمان در اتاق به وجود می آورد.

عمارت تسخیر شده وینچستر (Winchester Mystery House)

در سال ۱۹۲۳ درست پنج ماه بعد از فوت سارا, عمارت در معرض بازدید عموم قرار گرفت که در سال ۱۹۲۴ یکی از بازدیدکنندگان آن, هری هودینی شعبده باز مشهور بود. در سال ۲۰۱۶ اتاق جدیدی در زیر شیروانی کشف شد محتوی داخل آن ماشین نخ ریسی و کاناپه های متعلق به دوران ویکتورین بود.