در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

فضانورد باستانی کلیسای جدید سالامانکا

این به همراه چند تصویر دیگر مدتی است که درفضای مجازی با عناوین و توضیحات مختلف در حال دست به دست شدن است. تصاویر به ظاهر یک شخص با لباس فضانوردی را بر نگاره های کلیسای جدید سالامانکا در اسپانیا نشان می دهد.

تصویر بالا به همراه چند تصویر دیگر مدتی است که درفضای مجازی با عناوین و توضیحات مختلف در حال دست به دست شدن است. تصاویر به ظاهر یک شخص با لباس فضانوردی را بر نگاره های کلیسای جدید سالامانکا در اسپانیا نشان می دهد. این تصاویر بحث های زیادی را در گروه های مختلف، سایت ها و وبلاگ ها به راه انداخته است. در این مباحث توضیحاتی چون بازدید بیگانگان باستانی ، سفر در زمان و … دیده می شود.

یک نکته دیگر هم در این رابطه وجود دارد؛ در برخی مطالب که در فضای مجازی منتشر می شود، ادعا شده نگاره فضانورد بر روی کلیسایی است که سال ۱۱۰۲ میلادی ساخته شده است. اما حقیقتاً هیچ رمز و رازی در طرح مذکور کلیسای سالامانکا وجود ندارد.

امضاهای صورت گرفته در حین بازسازی نمای کلیسای جدید سالامانکا

شهر سالامانکا در اسپانیا دارای دو کلیسای قدیم و جدید است. احداث کلیسای قدیم سالامانکا در قرن دوازدهم شروع شده و در قرن چهاردهم میلادی پایان یافت. آغاز بنای کلیسای جدید در سال ۱۵۱۳ میلادی بوده و در سال ۱۷۳۳ تکمیل شده است. این کلیسا در سال ۱۷۵۵ طی زلزله لیسبون دچار ترک خوردگی هایی شد. کلیسای جدید در سال ۱۸۸۷ با حکم سلطنتی به عنوان میراث ملی اعلام گردید.

در سال ۱۹۹۲ ترمیم هایی بر روی نمای ساختمان کلیسای جدید انجام شده است. در حین بازسازی نمای کلیسای جدید، یکی از اعضای تیم باسازی تصمیم می گیرد دو امضا بر روی نمای کلیسا به یادگار باقی بگذارند. یکی از این امضاها مربوط به نگاره فضانورد و امضای دیگر مربوط به یک رب النوع (faun) محلی است که در حال خوردن بستی می باشد.

این موضوع توسط بعضی از نویسندگان سایت های اینترنتی از سال ۲۰۰۹ به این سو پاسخ داده شده است. اکنون به نظر می رسد بعضی اشخاص فارسی زبان با مقاصد خاص صرفاً به انتشار نگاره فضانورد می پردازند ولی توضیح حقیقی ماجرا را عنوان نمی کنند و با این رویکرد بیش از پیش مبتدی بودن خود را فریاد می زنند.