در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

مگالودون

گوسه مگالودون (megalodon) به عنوان بزرگترین کوسه ای که تاکنون در زمین زندگی کرده و یکی از بزرگترین شکارچیان مهره دار شناخته می‌شود. کوسه‌های مگالودون از حدود ۲۸ میلیون سال پیش تا ۱٫۶ میلیون سال پیش و زمانیکه در اثر دوره انقراض پلیتوسن از دریاها محو شدند، در دریاها پرسه می‌زدند.

کوسه مگادولون حدود ۱٫۶ میلیون سال پیش منقرض شده است البته گزارشاتی از گوشه وکنار می اید که قابل تامل است نمونه عکس بالا سال هزارونهصدوچهل میلادی.اما هنوز مدرک ملموس تری از وجود این هیولای غول پیکر در دسترس نیس.
آنطور که ما می‌دانیم مگالودون‌ها بطرز عجیبی عظیم الجثه بوده اند. برخی از دندان‌های کشف شده متعلق به این درنده بزرگ حدود ۱۷ سانتیمتر طول دارند اما طول اکثریت دندان‌های این کوسه ۵ تا ۷ سانتیمتر است (که البته این دندان‌ها هم بزرگ محسوب می‌شوند). بازسازی اندام کوسه مگالودون با استفاده از استخوان‌های فک و سایر بقایای فسیلی نشان می‌دهد که احتمالاً طول این کوسه به بیشتر از ۱۶٫۵ متر می‌رسیده است که سه برابر طول کوسه‌های سفید است. برای تصور بزرگی این کوسه فقط کافی است یک گیاه را در کنار یک دایناسور تصور کنید!

توزیع گسترده فسیل‌های مگالودون، بویژه دندان‌ها، نشان می‌دهد که این گونه جهان وطنی در قسمت‌های گسترده ای از محیط‌های وطنی ساکن بوده است و بیشتر آب‌های کم عمق گرم و معتدل را ترجیح می‌داده اند. این کوسه‌ها در صدر زنجیره غذایی قرار داشتند و طعمه‌های بزرگی نظیر دلفین‌ها و نهنگ‌ها را می‌خوردند.