در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

نفرین کاور بازی Madden NFL

یکی از شناخته شده ‌ترین و در عین حال عجیب ‌ترین تئوری‌هایی که تابحال درمورد یک بازی کامپیوتری میان مردم و حتی رسانه‌ های خبری سر و صدای زیادی بپا کرده شایعه‌ی Madden Curse و یا نفرینِ کاورِ بازی Madden NFL است. تا پیش از سال ۱۹۹۸، کاور این عنوان همواره میزبانِ تصویر”جان مَدِن” اسطوره‌ی پیشکسوتِ فوتبال آمریکایی (شخص درون تصویر بالا) بود اما بعدا با تغییر رویه‌ی مذکور، تصمیم بر آن شد که هرساله عکس یکی از بازیکنان جوان و حرفه‌ای این رشته‌ی ورزشی بر روی جلد این بازی نقش ببندد.

این اتفاق شروعی بود برای سلسله حوادثی بسیار عجیب که تک به تکِ آن‌ها باعث بوجود آمدن سیل عظیمی از شایعات و ادعاهای خرافی میان گیمر‌ها و هواداران این ورزش شدند. تقریبا همه‌ی ورزشکارانی که از سال ۱۹۹۸ ببعد بعنوان ستاره‌‌ی روی جلد این بازی انتخاب شده بودند طی مدت زمان کوتاهی یا به علت جراحات بسیار سخت و یا به علت افتِ کیفیِ عملکردِ خود (که بهیچ عنوان با سابقه‌ی آن‌ها پیش از این انتخاب همخوانی نداشت) با این ورزش و در اوجِ دوران حرفه‌ای خود خداحافظی‌های همیشگی (و یا طولانی مدت) کردند.

این موضوع در سال ‌های اولیه به عنوان یک جوک میان مردم رد و بدل می‌شد ولی اتفاقات پیرامون آن تا جایی ادامه یافت که حتی مسئولین کمپانی EA را به واکنش و تکذیب شدید این موضوع واداشت و جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۱ توسعه‌دهنده‌ی بازی نیز اعلام کرد که ایده‌ی ساخت و توسعه‌ی قیلمی را بر اساس ایده‌ی نفرینِ شایعه‌ شده در ذهن دارد. اکنون حدود ۶ سال از آن سخنان گذشته و به نظر می‌رسد این ایده نیز گرفتار همان نفرینِ عجیب شده است.