در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

کشف انگشتر الله در قبیله وایکینگ ها

بعد از تحقیقات گسترده باستان شناسان بر روی وایکینگ ها و نوع زندگی آنها بعد از بازکردن تابوت یک وایکینگ شاهد چیز عجیبی بودند. آنها انگشتری را یافتند که روی آن نام الله حک شده بود و این اتفاق نظریه های تاریخدانان قدیمی که اعتقاد داشتند بین اسکاندیناوی های دوره وایکینگ و جهان اسلام ارتباطاتی هست را تایید میکند.

این انگشتر که از نقره ساخته شده از تابوت چوبی یک وایکینگ زن که گفته میشود در سال ۸۵۰ میلادی دفن شده کشف شده است. این کشف مربوط است به جریان کاوش در مقبره های وایکینگ ها که از سال ۱۸۷۲ تا سال ۱۸۹۵ در جزیره بیرکا در نزدیکی استکهلم, پایتخت سوئد انجام گرفته.

اما طی تحقیقاتی که به تازگی بر روی این انگشتر صورت گرفته دانشمندان با استفاده از میکروسکوپ های الکترونی متوجه شدند که نوشته روی نگین به زبان و خط کوفی عربی است و نوشته آن “ان شاء الله” هست.

سباستین وارملاندر که یک بیوفیزیکدان از دانشگاه استکهلم است درباره این موضوع گفته:

ما چندین انگشت عربی هم توانستیم در آنجا پیدا کنیم اما این تنها انگشتی بود که حتی با زبان عربی بر روی اون حکاکی شده بود.

سباستین وارملاندر پس از تحقیقات گسترده بر روی این انگشتر در مصاحبه ای با مجله اسکنینگ گفتند:

تحقیقات ما ثابت کرد که این انگشتر از آلیاژ نقره با درصد بالا ساخته شده که به آن یک سنگ شیشه ای رنگ که با کلمه عربی “الله” تزیین شده وصل شده.

اما پژوهشگران سوئدی اعتقاد دارند که نوشته روی انگشتر “الی الله” به معنای “برای خدا” است. اما افراد دیگری هم اعتقاد دارند که آن نوشته “ان شاء الله” است به معنای “اگر خدا بخواهد”. این کشف یک مدرک برای اثبات نظریه ارتباط وایکینگ ها با کشور های اسلامی است. به گفته وارملاندر حماسه های وایکینگ ها و تاریخچه ها مبین آنست که آنها به مناطق دریای سیاه، دریای خزر و ماورای آن سفر کرده اند اما هنوز نمی دانیم چه حقیقت و افسانه ای در پس این داستان است. با این حال شرایط ضرب حلقه این انگشتری وجود ارتباط مستقیم بین اسکاندیناوی های عصر وایکینگ و جهان اسلام را تصدیق می کند.

در حال حاضر این انگشتر در موزه تاریخ تاریخ سوئد واقع در استکهلم محافظت و نگهداری میشود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 27
دوست نداشتم: 5
میانگین امتیازات: 5.4

4 دیدگاه در “کشف انگشتر الله در قبیله وایکینگ ها

عبد المطلب پدربزرگ محمد ، نام فرزندش را عبدالله به معنی بنده الله گذاشت. « سال ها قبل از اسلام »
.
.
.
یا قضیه اتفاقی بوده یا اقوام مهاجر از خاورمیانه به اروپا مثل تجار یا یهودیان این انگشتر رو بردن اسکاندیناوی

سلام دوست عزيز
اينكه اسم پدر پيامبر عبدالله بوده جاي تعجب نداره الله در دوران جاهليت اسم بزرگترين بت مكه بوده كه خيلي هم قابل احترام بوده و عده خيلي زيادي از اعراب اين بت رو ميپرستيدند و توي ماه هاي حرام كه جنگ و خون ريزي و راه زني … حرام بود و جالبه هنوزم اين ماه ها براي ما حرام هستند مي آمدند مكه براش قرباني ميكردن و تنديسش رو تو خونه هاشون داشتن البته اين الله دو تا دختر هم داشته به نام هاي (لات) و (منات) كه اون ها هم پيروان زيادي داشتن و حضرت محمد هم از اونجايي كه در دوران خودش آدم با هوشي طرقي ميشد از اسم بزرگترين خداي مكه خداي خدايان يا همون الله خودمون استفاده كرد كه اعراب راحت تر قبولش كنن
ممنون از سايت خوبتون

سلام
صرفن نمیشه گفت ارتباط داشتن با توجه به اینکه سال ۸۵۰ میلادی در اوائل روی کار امدن اسلام بوده بعیده که اینها ارتباطی با مسلمین داشته باشند کما اینکه الله یکی از نام های پروردگاره مثلن تعمیم بدیم به کلمه انگلیسی یس و یا کلمه فرانسوی مرسی که همه دنیا معانی اون رو میدونند و این نکته گفتن نداره که قوم وایکینگ ها قومی وحشی و خونخوار بودند که دزدی و غارت ملل دیگر کارشون بوده چه بسا که کاروانی را چپاول کرده باشن و یا صاحب خاتم رو کشته باشند و انگشتر رو صاحب شده باشند اینکه انگشتر نزد زنی بوده میتونیم بگیم که گروهی غارتگر اونو از اموال زنی عرب ربودن و به همسرش هدیه داده والا اعراب که معنی اون رو بدونند برای استفاده زن و مرد نداره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.