در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

گورستان تسخیر شده Highgate Cemetery

مکانی واقع در شمال لندن در ابتدا در ۱۸۳۹ افتتاح شد و متشکل از ۳۷ اتاقک است و محل تدفین مشاهیری چون کارل مارکس میباشد. طی چند دهه اخیر از لحاظ نمای ظاهری شدیدا تنزل داشت و هرگز شکوه سابق را بازنیافت و بسیاری از زوایای آن پنهان و خارج از دسترس عموم است. نام گورستان های گیت همواره مترادف بوده با رویداد های ماوراطبیعه و غیرقابل توجیه و از زمان بنا سازی آن داستان هایی عجیب در مورد حواشی آن نقل شده از جمله الیزابت سیدل (Elizabeth Siddal).

گورستان تسخیر شده Highgate Cemetery

زن آرتیست شهیر دوران ویکتورین. دانته گابریل روزتی (Dante Gabriel Rossetti) که تدفین این خانم در های‌گیت در سال ۱۸۶۲ انجام پذیرفت (تدفین خانم الیزابت سیدل) که دانته گابریل روزتی یکی از کتاب های شعر خودش را به همراه وی به خاک سپرد. چندین سال بعد بدلیل آنکه این شاعر تمایل داشت کتاب را نزد خود بازگرداند درخواست نبش قبر نمود که با موافقت مقامات مواجه شد. حین خاکبرداری شاعر با صحنه هجیبی روبرو شد! نعش کاملا سالم مانده بود، بعلاوه نعش موهایی بسیار بلند و بینهایت زیبا و مسی رنگ داشت که سرتاسر تابوت را فراگرفته بود. حوالی سال ۱۹۶۰ گزارش هایی پیرامون وقوع فعالیت هایی مشکوک در آن مکان شکل گرفت.

گورستان تسخیر شده Highgate Cemetery

بسیاری از افراد عنوان نمودند که شبح سیاه پوش بسیار بلند قدی را در آنجا مشاهده نمودند که به سرعت و ناگهان درون دیوار های محوطه ناپدید میشود و جراید زمانی به این گفته ها توجه کردند که این دسته از گزارشات خشونت بار شد. ظاهرا این شبح مخوف افرادی را که به تنهایی در نیمه های شب از حوالی گورستان مذبور عبور میکردند را هدف حمله قرار میداده. موجود مرموز سیاه پوش به زنی جوان حمله کرد و وی را به زمین انداخت و راننده یک خودروی عبوری در نور چراغ های جلوی اتومبیل شاهد این اتفاق بود و در برابر چشمان حیرت زده راننده، آن موجود کاملا ناپدید شد. زن به شدت ترسیده بود اما تنها آسیب های جزئی به او وارد آمده بود. پلیس تحقیقاتی به عمل آورد که هیچ سرنخی حاصل نشد.

گورستان تسخیر شده Highgate Cemetery

یک مورد ترسناک تر آن بود که مردی هنگام قدم زدن در آن حوالی مسیر را گم میکند و موقعی بخود می‌آید که متوجه میشود از گیت سر در آورده است و احساسی آزار دهنده و مرعوب کننده در اینباره داشت که کسی او را میپاید. این احساس اشتباه نبود، زمانیکه به پشت سرش نگاه کرد با صحنه تکان دهنده ای روبرو شد. موجود قد بلندی که بین مرز زمین و آسمان شناور بود. مرد از شدت ترس به اغما رفت و زمانیکه به هوش آمد تنها بود و کسی در آن محوطه نبود. دیوید فارنت (David Farrant) یکی از اعضای اصلی BPOS مخفف (British Psychic & Occult Society) از اولین اشخاص بود که تحقیق پیرامون این موضوع را آغاز نمود و بر این عقده بود که احتمالا موجودی مادی همانند خون آشام مسئول بروز این وقایع است و به این خاطر است که قادر به حمله به انان هاست.

گورستان تسخیر شده Highgate Cemetery

این شبح به خود فارنت نیز ضربه زد. در تاریخ ۲۱ دسامبر ۱۹۶۹ حدود ساعت ۱۱ شب فارنت روح مرتفع ۷ فوتی را مشاهده نمود که به وی خیره شده بود و در کسری از ثانیه محو شد. فارنت از گروهی از پاراسیکولوژیست ها درخواست نمود تا جلسه ای را در های‌گیت با حضور مدیوم معروف جسی استن بزگزار نمیاد. طی یک ساعت بعد مدیوم شرح داد که توسط ارواح خبیث بسیاری محاصره شده و از لحاظ روحی تحت فشار شدیدی قرار گرفته و ابدا قادر به دفاع از خود نبوده و حاضر نیست مجددا این حالت را تجربه نماید. اخبار این گردهمایی به همه جا درز کرد و در برنامه ITV درباره شکار خون آشام های گیت جمعیت کثیری علیرغم تلاش های پلیس برای متفرق نمودن جمعیت به گورستان راه یافتند و مقابر را آتش زده اجساد را از تابوت ها بیرون کشیده و سر ها را جدا کردند.

گورستان تسخیر شده Highgate Cemetery

پلیس فارنت را از نابوت ها بیرون کشیده و سرها را جدا کردند. پلیس فارنت را در آن مکان با صلیب و نیزه ای در دست دستگیر و به ۳ سال حبس محکوم نمود. هر چند وی تخریب مکان را به شیطان پرستان مرتبط میدانست و فیلم Dracula 1972 با بازی کریستوفرلی و پیترکوشینگ با اقتباس از رخداد های گیت ساخته شد. همچنین کتاب های مصور و کامیک ایتالیایی با عنوان Dampyr بر پایه این واقعات نگاشته شده است.

گورستان تسخیر شده Highgate Cemetery