در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

آموزش تله پاتی

کلمه «تله پاتی» نخستین بار توسط فردریک مایرز یکی از پایه گذاران انجمن تحقیقات روانی انگلستان به کار گرفته شده‌است. این کلمه از دو لفظ تله Tele به معنی دور و پاتوس Pathos به معنی احساس می‌باشد که در واقع احساس از دور معنی می‌دهد.

تله پاتی (انتقال فکر) برای انجام این تمرین ابتدا در مکانی آرام ونسبتا تاریک بدن خود را ریلکس کنید سپس با چند تنفس آرام و عمیق تمام ذهن وبدن خود را آرام کنید حالا سعی کنید به مدت چند دقیقه به هیچ جیزی فکر نکنید و تمام افکار مزاحم را دور بریزید (اگر تمرینات قسمت خود هیپنوتیزم را درست انجام داده باشید اکنون براحتی می توانید فکر و ذهن خود را آرام کنید و یک خلا فکری خوبی داشته باشید).

پس از انجام این مراحل آمادگی لازم برای انتقال فکر را دارید در ابتدا سعی کنید با موضوعاتی ساده کار کنید تا به تدریج هم تسلط شما بر تله پاتی بیشتر شود و هم اعتماد به نفس شما برای انجام تمرینات سنگین تر و مشکل تر افزایش پیدا کند. حالا فرض میکنیم که می خواهیم که فکری را انتقال دهیم.

در حالی که در کاملا ریلکس هستید چشمان خود را آرام ببندید و فردی را که میخواهید با او تله پاتی داشته باشید در نظر بگیرید کنید. تمام حالات روحی و فیزیکی شخص مورد نظر از قبیل شکل وحالت صورت – طرز صحبت کردن – چیزهای مورد علاقه آن شخص و … را دقیقا در ذهن خود تجسم کنید به شکلی که هم اکنون آن شخص درروبروی شما قرار گرفته و شما دارید با او صحبت کرده و به چهره او نگاه میکنید اکنون تصویر ذهنی خود را بزرگتر و شفاف تر کنید و دقیق ترین جزییات را به شکلی واضح وشفاف در تصویر ذهنی خود ترسیم کنید.

تقریبا چیزی شبیه یک فیلم با همه جزییات آن. حالا از او بخواهید که کاری را انجام دهد همانطور که گفتم در ابتدا با چیزهای ساده شروع کنید مثلا از او بخواهید که به شما تلفن کند بعد از این که در این کار موفق شدید سعی کنید در تمرین بعدی با استفاده همین روش از او بخواهید همین عمل را در یک زمان مشخص انجام دهد و به همین شکل می توانید تمرینات را گسترده تر ومتنوعتر کنید

از یکی از دوستان خود بخواهید که روبروی شما بنشیند و یا بر روی زمین بخوابد سپس شما بالای سر او قرار بگیرید و دستهای خود را به فاصله اندکی از سر او (  تا ۳ سانتیمتری) قرار دهید. از او بخواهید چشمان خود را بسته و در حالتی آرام و ریلکس قرار بگیرد حالا با استفاده از نیروی ذهن خود شروع به دادن انرژی به دوست خود کنید در حین این کار بطور آهسته و عمیق تنفس کنید (تنفس عمیق باعث رسیدن اکسیژن اضافی به بدن شده وانرژی شما را افزایش می دهد).

برای انجام انرژی درمانی شما باید به صورت ذهنی تصور کنید که انرژی از دستان شما به سر و سپس از انجا به همه بدن فرد مورد نظرتان منتقل می شود (شکل و نوع انرژی مهم نیست. به هر شکل که راحت هستید می توانید انرژی را تصور کنید مثلا شبیه نور, گرما, آتش, مغناطیس و…) حالا به کمک نیروی فکر خود و قوه تصویر سازی ذهنی (قوه تخیل) انرژی را در تمام بدن او به حرکت در آورید. انرژی را از سر به گردن و سپس به دستها و سینه. شکم و پاهای او ببریدو تصور کنید این انرژی در تک تک سلولها نفوذ کرده و به آنها سلامتی و نیرو میدهد. هر چه تصویر ذهنی شما قویتر و شفافتر باشد انرژی ارسالی شما از قدرت و نیروی بیشتری برخوردار می شود. سعی کنید حتما در موقع تمرین از تصاویر ذهنی خوب و مثبت استفاده کنید و تصاویر ذهنی منفی مانند بیماری و درد و… را بکار نبرید.

این تمرین را به مدت ۲۰-۳۰ دقیقه بطور مستمر انجام دهید و بعد از تمرین از دوست خود بخواهید حالت و احساس خود را برای شما بازگو کند (حالتهای مختلفی ممکن است برای اشخاص شکل بگیرد مانند سستی و رخوت, آرامش و یا حتی نا آرامی که بستگی به افراد وخود شخص انرژی دهنده ونوع انرژی دادن (مثبت ومنفی) دارد).

بعضی افراد در دریافت انرژی نسبت به بقیه حساس تر و بعضی دیگر بدین شکل نیستند. پس اگر در تمرینات خود شخصی را که به او انرژی دادید حالت خاصی را درک و احساس نکرد نگرانی به خود راه ندهید و تمرینات را بطور مستمر انجام دهید تا انرزی شما نیز قوی تر و بیشتر شود. سعی کنید درهفته چندین بار این تمرین را با افراد مختلف انجام دهید. اگر بخواهید شخصی را که دارای بیماری خاصی است درمان کنید همین عمل را انجام میدهید. با هم یک تمرین ساده را انجام می دهیم این حرکت را می توانید هم به صورت نشسته وهم ایستاده انجام بدهید.

برای شروع برروی یک صندلی بنشینِد سپس دستان خود راهم عرض شانه ها به سمت جلو بکشید, دستها باید بصورت موازی یکدیگر و در امتداد سطح زمین باشدو نوک انگشتان دست باید به سوی زمین اشاره کنند (بدین صورت که بازوها و ارنج موازی سطح زمین ولی مچ دست شکسته و انگشتان به سمت پایین نشانه رفته باشند) توجه داشته باشید که کمرو ستون فقرات باید صاف ولی در عین حال عضلات بدن شل و راحت باشند مخصوصا دستها باید در وضعیت آرام و راحتی باشند و هیچگونه فشاری نباید به انها وارد شود کف دست و انگشتان در وضعیتی رها شده به سمت پایین باشد حالا همزمان با تنفسی آرام و عمیق دستان خود را به سمت بدن عقب بکشید و پس از یک مکث کوتاه و حبس نفس خیلی آرام دستها را به سمت جلو و وضعیت قبلی ببرید و نفس خود را آرام بیرون دهید (حرکت دستها باید با عمل تنفس هماهنگ شود بدین صورت که در ابتدا وقتیکه دستها را به سمت داخل بدن می اوریم عمل دم را به آرامی شروع می کنیم و با رسیدن دستها به سینه عمل دم تمام و کامل میشود وسپس مکثی کوتاه ودوباره همین حالت برای بردن دستها به جلو و عمل بازدم تکرار می شود). در طول تمرین عضلات دست باید در وضعیتی راحت و رها شده باشند وهنگام حرکت به سمت جلو و یا عقب نباید فشارو زوری به دستها وارد کرد و باید حالتی شبیه به شنا کردن و یا پروازدست در هوا را داشته باشند بعد از کمی تمرین دستها به راحتی و بدون هیچ فشاری حرکت می کنند. این تمرین برای هماهنگی بین ذهن و تنفس و دست بکار میرود.

حالا یکبار دورمیکنیم:

برای شروع تله پاتی ابتدا نکات زیر را رعایت کنید!

  1. سکوت و کمی تاریکی برای این گونه تمرینها لازم است.
  2. تله پاتی را زمانی انجام دهید که شخص گیرنده خواب است.
  3. بین دو نفری که تله پاتی انجام میشود شخصی که تعمق و درون گرایی بیشتری دارد نقش گیرنده وشخصی که فعال تر است نقش فرستنده را بر عهده گیرد.
  4. فرستنده باید برای ارسال پیام چنان فکرش را روی فرمان متمرکز کند که گویی قصد دارد خود آن را در آن لحضه انجام دهد یعنی واقعا خیال کند که دارد آن را بطور واقعی انجام می دهد.
  5. گیرنده باید هر فکری را از خود دور کند و خود را در بی فکری کامل قرار دهد و منتظر یک تحرک درونی بماند.
  6. قبل از شروع و بعد از تمرینات کمی آب بنوشد تا مواد و افکار زاید از او دور شوند.

برای این تمرین ساده و در ضمن کاربردی ابتدا باید هردو شخص گیرنده و فرستنده پنج شیء متفاوت مانند پنج نوع میوه یا پنج نوع اشکال هندسی مثل مربع مستطیل لوزی و…..را انتخاب کنند و در یک فاصله مکانی معین چه دور چه نزدیک و در زمان مشخصی قرار گیرند در این هنگام شخص فرستنده به یک شی نگاه می کند و کاملا آن را بررسی می کند و بعد جسم را تصویر سازی می کند و برای شخص گیرنده ارسال می نمایید در این لحظه شخص گیرنده جلوی خود تکه کاغذی سفید با خیره به دیوار سفید رنگ اتاق می شود و هر نوع شکلی در ذهن او پدیدار شد روی یک کاغذ بنویسد. این کار می تواند بین ۵ تا۱۰ دقیقه طول کشد, در ضمن این را بگویم تمرکز بدون هدف اصلا جواب نمی دهد و باید هدف خود را معین کنید و سخت بروی ان متمرکز شوید.