در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

بنجامین کایل, شهروند بدون هویت آمریکایی

یکی از بزرگترین خصوصیت انسان که آن را از موجودات دیگر متمایز میکند مغز است. مغز انسان میتواند کوچکترین نکات را تا سالیان سال در بخشی به نام حافظه نگهداری کند. اما گاهی اوقات بر اثر اتفاقاتی این بخش که حافظه نام دارد دچار مشکلاتی میشود و آسیب میبیند و کلیه اطلاعات اون بخش از بین برود یا برای مدت کوتاهی مخفی بشوند. یکی از افرادی که به نظر میرسد طی اتفاق نا معلومی دچار این مشکل شده باشد بنجامین کایل نام دارد. هیچ چیزی در مورد این شخص دقیق نیست و میتوان اورا متولد سال ۲۰۰۴ دانست. داستان بنجامین کایل هم نیز یکی از عجیب ترین و در عین حال شناخته شده ترین حالات فراموشی است. بنجامین کایل تنها شهروند قانونی آمریکا است که هیچ هویتی ندارد!

در نیمه شب تاریخ ۲ می ۲۰۰۴ ناگهان مردی به صورت کاملا عریان با چند زخم سطحی بر روی بدنش و جای شکستگی روی شقیقه اش وارد کلوب شبانه ای شد و به محض ورود از هوش رفته و بر روی زمین می افتد. این آغازی بود برای یکی از اسرار آمیز ترین پرونده های آمریکا.

پس از رسیدن نیرو های پلیس و آمبولانس کایل به بیمارستان هدایت شد و پس از تقریبا ۱۵ ساعت به هوش آمد. شواهد فیزیکی بیانگر این موضوع بود که کایل مدت زیادی مسافت زیادی را پیاده روی کرده و زخم های اون به خاطر زمین خوردن های مکرر و گیر کردن شاخه و برگ های درختان با بدن عریان اوست. شواهد دیگری وجود داشت که میگفت کایل در این راه دچار گزیدگی مورچه های قرمز شده بود اما هیچ اثری از دعوا و درگیری فیزیکی بر روی بدن او وجود نداشت.

پس از بهوش آمدن او, تنها چیزی که یادش می آمد اسمکوچک او “بنجامین” بود.

پس از گذشت ۲ هفته حضور بنجامین در بیمارستان فامیلی “کایل” توسط اداره ثبت احوال جورجیا به او داده شد تا زمانی که هویت اصلی او مشخص شود.

حدود ۱ ماه اسم و عکس کایل به همراه توضیحات در ۱۵ شبکه بزرگ آمریکایی پخش شد تا خانواده اصلی او پیدا شود و در نهیات به هویت واقعی بنجامین پی ببرند اما هیچ خبری نشد. در ایالت جورجیا نیز آگهی و پوستر های زیادی از او توسط پلیس و مردم کنجکاو منتشر شد که باز هم اتاق خاصی رخ نداد.

بنجامین کایل دارای مشخصات ظاهری بسیار نادری بود. او یک سفید پوست با قد ۱۸۰ سانت و ۱۰۰ کیلو وزن. اما دو نکته جالب درباره کایل وجود داشت. چشمان او دو رنگ بود. سمت راست سبز و سمت چپ آبی در حالی که این پدیده تنها در ۸ درصد از انسانهای چشم رنگی رخ میدهد. نکته دوم اثر انگشت او بود. کایل جزو ۱ درصد از انسانهای کره زمین بود که اثر انگشت ترکیبی داشت.

تا به حال بیش از ۱۵ بار با کایل توسط شبکه های تلویزیونی متختلفی مصاحبه شده و نکته جالبی که کایل درون تمامی آن مصاحبه ها عنوان کرده این بود که زمانی که درون بیمارستان به هوش آمدهو چهره خود را در آیینه دیده ۲۰ سال پیرتر از چیزی که انتظار داشته به نظر میرسیده.

۲ موسسه خیریه کایل را زیر چتر حمایتی خودگرفتند و با پرداخت پول بیمارستان او, او را مرخص کردند و بعد مدت کوتاهی کایل درون رستورانی به مدت ۶ ماه مشغول به کار شد تا اینکه بعد تغییر شغل کایل مسئولیت نگهبانی گاراژی را به عهده گرفت و در نهیات پس از مدتی کیا از آن کار هم انصراف داد و در حال حاضر در رستورانی واقع در فلوریدا مشغول به کار شد.

اقدامات گستردهو زیادی برای تشخیص هویت کایل انجام شد. در مدت ۱۲ سال ۵ بار نام و اثر انگشت او در بزرگترین و سری ترین بانک های اطلاعاتی آمریکا جستجو شد و نتیجه ای که از هر ۵ بار جستجوی گرفته شد این بود که او به استخدام هیچ نهاد یا شرکت دولتی و یا ارگانی در نیومده و هیچگونه پرونده ای در اداره پلیس ندارد.

دانشگاه های تگزاس, جورجیا و هاروارد وارد عمل شدند و با استفاده از دی ان ای او خواستند شباهت او با افراد دیگر و یا حتی خوانواده اورا پیدا کنند اما موفق نشدند. پروفسور ویلیام وِاَگنی درمورد او این تلاش ها عنوان کرده: ما دی ان ای او را با تمام بانک های اطلاعاتی آمریکا تطبیق دادیم اما همه ی آنها شکست خورد، بنجامین کایل آمریکایی نیست! از این نظر که هرگز چیزی از او ثبت نشده است.

پردازش چهره ی او نیز برای یافتن عکسی از او مربوط به قبل از ۲۰۰۴ نیز شکست خورده است.

پریونده کایل به حدی راز آلود است که با بررسی چهره و خصوصیات فیزیکی و ارگان های داخلی بدن او به این نتیجه رسیدند که کایل در آستانه ورود به ۷۰ سالگی است.

به واسطه این اتفاقات اسم و رسم کایل بسیار معروف شد و اینبار تصاویری از اون در تمام جهان پخش شد تا خانواده او را بیابند اما باز هم به هیچ نتیجه ای نرسیدند.

در این میان افراد زیادی وجود داشتند که نظریه های عجیبی مانند کایل هدف نوعی آزمایش سری بوده یا اینکه ریشه فرازمینی و .. . دارد منتشر کردند.

در ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۵ کایل در فیسوک خودش اعلام کرد که خانواده خود را یافته است اما با توجه به اینکه طی ۶ ماه محل زندگی او نامعلوم بود (به علت فشار روانی ناشی از حضور همیشگی خبرنگاران) بسیاری این کامنت را دروغی و از طرف خود او میدانند.