در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

بیماری هایی که میوانند دنیا را تبدیل به زامبی کنند

در سال ۲۰۰۵ لیستی از محتمل ترین دلایل نابودی بشر منتشر شد، در این لیست خاص مواردی مانند حمله ی فرازمینی ها و یا برخورد یک سنگ اسمانی به زمین وجود داشت اما احتمال انها بسیار کم بود، در ابتدای این لیست و در صدر ان بیماری واگیردار قرار داشت، بیماری که نه قابل درمان باشد و نه قابل کنترل، امروزه گاه و بی گاه نام بیماری هایی عجیب را مشنویم که مدتی منتشر میشوند و در نهایت دوباره ناپدید میشوند اما واقعا خطر چنین بیماری هایی در چه حد است؟ و اینکه ایا میتوان جهانی پر از زامبی را فرض کرد؟ تصور اینکه ویروس و باکتری بسیار ریز چنین توانایی دارند واقعا عجیب است.

لفظ زامبی امروزه تنها در فیلم ها به کار میرود و معنی ان در کل و به لاتین یعنی مرده ای که زنده شده است، اما ایا واقعا میتوان بیماری هایی یافت که تاثیری این چنین بر انسان داشته باشند؟ پاسخ این سوال در کمال تعجب بله است (البته نه از لحاظ مرده و زنده بودن) ، در زیر لیستی از این بیماری ها را بررسی میکنیم:

۱- مرض خواب: بیماری که واقعا از کابوس ها امده است، در سال ۲۰۰۵ و اوج انتشار این بیماری در افریقا بی بی سی در تیتر خود دقیقا این جمله را به کاربرد: بیماری که مردم را زامبی میکند!

این بیماری از انگلی به نام ترپانوسیما بروسی که توسط مگل تِسه منتشر میشود حاصل میگردد، پروفسور ساجیف کریشنا از کالج پزشکی لندن که مدت هاست در انگولا در بررسی این بیماری است درمورد ان میگوید:

در ابتدا باعث سردرد و بدن درد، سرگیجه و خارش میشود اما در مراحل پیشرفته و زمانی که انگل به مغز حمله ور میشود نشانه ها بسیار مخوف میشوند، عدم قدرت مترکز، از دست دادن قدرت تحرک، غذا نخوردن و از دست دادن قدرت تکلم و در نشانه ای عجیب که در ان شب ها بیدار و روزها میخوابند، در مراحل بسیار پیشرفته بیمار تمام قابلیت های ذهنی خود را از دست میدهد و حتی نمیتواند یک خط راست بکشد و در نهایت رفتارهای بسیار عجیب در تکلم، در مراحل بسیار پیشرفته در صورت شکاف مغز شخص بیمار متوجه تغییر شکل مغز خواهید شد.

این بیماری در نهایت و در کمتر از ۲ هفته باعث مرگ میزبان خواهند شد و متاسفانه تا به امروز هیچ گونه واکسنی برای ان پیدا نشده است و هرساله ۶۰-۷۰ هزار نفر از این بیماری در افریقا از بین میروند، در سال ۲۰۱۴ موسسه ای در امریکا عنوان کرد در مراحل ابتدایی ساخت واکسنی برای این بیماری است.

۲- هاری: شاید بتوان گفت مخوف ترین بیماری تاریخ هاری است، این بیماری دقیقا همان چیزی است که یک زامبی انجام میدهد، شخص بیمار میخواهد دیگران را بخورد و در صورتی که کسی را گاز بگیرد او نیز مبتلا خواهد شد!

هاری با وجود اینکه سال هاست شناسایی شده است اما همچنان درمانی ندارد و در صورت خروج از مرحله ی کومون مرگی حتمی به همراه خواهد داشت، مرگی بسیار درناک و ترسناک، اثرات این بیماری به این گونه است که شخص توسط یک ناقل گاز گرفته میشود، این ناقل میتواند هرجانوری باشد از سگ تا خفاش و سنجاب و از طریق بزاق دهان منتقل میشود.

یک هفته پس از ورود ویروس به بدن نشانه های بیماری شروع میشوند، مهم ترین انها از دست دادن قدرت نوشیدن و خوردن است به طوری که شخص دچار ترس از نوشیدن اب میشود(آکوافوبیا) و به علت اینکه گلو متورم میشود برای نفس کشیدن مجبور میشود که دهان خود را به شدت باز و بسته کند، پس از دو روز نشانه های بیماری شدید میشوند از جمله ترس از نور  و خصوصا لمس شدن توسط دیگران و پس از این مرحله است که بیمار به طور کامل قدرت تشخیص را از دست میدهد و تهاجمی میشود.

در این حالت بزاق دهان به شکل کف از دهان شخص جاری خواهد شد که حتی تماس با ان میتواند باعث انتقال بیماری گردد توصیه شده است که بیمار حتما به تخت بسته شود چراکه رفتار او بسیار تهاجمی خواهد شد و در موارد بسیار زیادی پیش امده که بیمار به دیگران حمله ور شده است، هند امروزه مرکز این بیماری است و متاسفانه بیشتر تلفات مربوط به کودکان است که مرگی بسیار ارام و دردناک را تجربه میکنند.

هاری بیماری بسیار مخوف است و تا به حال تنها ۶ نفر توانسته اند از ان جان سالم به در ببرند و شواهد نشان میدهد که تا سالهای اینده نیز واکسن موثری برای انسان ساخته نخواهد شد.

۳- نکروز: این بیماری در واقع یک ناهنجاری حاصل از مشکلی دیگر است، در این ناهنجاری وحشتناک قسمتی از سلول های بدن به دلایلی شروع به مردن میکنند دقیقا مانند قانقاریا  و سرمای بسیار زیاد.

به این علت که سلول های بیمار منتشر میشوند در صورت درمان نشدن که عموما قطع عضو است سلول های سالم نیز بیمار خواهند شد که حاصل ان بسیار وحشتناک ومخوف است به طوری که بسیاری از پزشکان به علت شکل و ناهنجاری های این بیماری به سمت درمان ان نمیروند!

اما نوعی از نکروز وجود دارد که باعث فساد مغز میشود، در این بیماری که در کمتر از یک هفته باعث مرگ میشود بیمار به طور کامل قدرت تشخیص و تفکر را از دست میدهد و به اصطلاحی دچار مرگ مغزی در حالت هوشیاری است.

۴-جذام: این بیماری در طول تاریخ تاثیرات بسیار بدی بر ذهن بشر گذاشته است، به طوری که انرا بیماری تنهایی نام داده اند، کسانی که دچار این بیماری میشدند دچار ناهنجاری های بدی میشدند و مردم از انها دوری میکردند، در اروپا قانونی وضع شد که در ان افراد مبتلا به این بیماری خود را کامل میپوشاندند و زنگی به دست میگرفتند که مردم از انها دوری کنند.

جذام بیماری است که تنها انسان به ان مبتلا میشود، و دلیل ان باکتری به نام مایکوباکتریوم لپره است، هرچند بسیاری از مبتلایان به این بیماری زنده میمانند اما تعدادی نیز به علت مشکلات تنفسی از دنیا میروند، امروزه خوشبختانه در صورت تشخیص سریع این بیماری درمان پذیر است.

۵- جنون گاوی: ما درون سایت درباره جنون گاوی خیلی دقیق و مفید توضیح دادیم. برای خوندن توضیحات اینجا کلی کنید

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 8
دوست نداشتم: 4
میانگین امتیازات: 2

43 دیدگاه در “بیماری هایی که میوانند دنیا را تبدیل به زامبی کنند

عماد سلام من می خوام یک نصیحت برادران بهت بگم اینها همه خیال هایی هست که ذهن تو به وجود اورده من خودم تا به حال اینطوری شدم من یک زمانی به وجود جن و یا خلاطه هرچی که در مورد جن بود رو تحقیق کردم اما وقتی در خونه تنها میشدم فکر درگیر اینها بود (در واقع این به نظر من یک بیماری روحی) اما اونچیزی که فکر منو مشغول کرده بود این بود تو خونه یک سیاهی در حال حرکت میدیدم و حتی در خواب هم خییلی جن میدیم گاهی شیطان و خلاصه تصمیم گرفتم که این خیال بافی ها رو بزارم کنار بعد از یکی دو ماه اثراتش کم تر شد پس زیاد درگیر این نباش من نمیگم که تو خیال بافی اما این رو بدون ذهن بعضی افرادی
مثل من و تو کنجکاو و دوست داره بدونه دروغه یا نه

آقا من کشور . ایران بودم پدرم اهل آفریقا است، من واقعا زامبی دیدم وجود داره؟ و من فکر میکردم دروغ بود، ولی دروغ نبود…. و من به ایران بر گشتم و مغزم هنوز در گیر؟؟؟؟؟

درحال حاضر ویروسی وجود داره که باعث بدن خواری و به اصطلاح بیماری زامبی میشه عامل اون ویروسی بنام ویروس تی-لنفوتروپیک انسان است

به نظر من تو ایران بالاخره زامبی هست ولی تو دانشگاه استاد ما گفت تو آفریقای جنوبی دهکده ای هست که سال ها دور تا دور آن را دیوار سنگی زدن تا به حال هیچ کس اونجا نرفته من خودم تا به حال از نزدیک زامبی را ندیدم دلی ارواح را دیدم سر این موضوع من دوماه زیر دستگاه تو بیمارستان لندن بودم و فهمیده شود که درست هم گفتم حتی تو اخبار هم عکسم بود معلوم شد

سلام
ویروس زامبی وجود داره . البته ویروسش نه بیماریش ینی اگه این بیماری رو بگیره تا۲ .۳ روز دووم میاره
زامبی در زمان حالمون وجود داره و بیشتر مردم افریقا مبتلاش هستن
با تشکر از سایتتون

‎ویروس تی یکی از ویروس هایی است که با استفاده از ترکیب نوعی پادتن گلبول سفید با نوعی ویروس خطرناک (از قبیل انفلانزا یا مالاریا)نوعی گلبول جدید میسازد در ابتدا این ویروس به بخش اصلی یعنی پوست میرسد پوست یکی از سد های امنیتی سیستم بدن ماست این ویروس به راحتی با چرخش به پوسته های کوچک وارد بدن میشود بعد از روبرو شدن با گلبول های سفید با حمله کردن به انها .انها را الوده به خود میکند بعد از مدتی شخص الوده شده کنترل خود را از دست داده و تا حدود۱ ساعت فلج کامل میشود این ۱ ساعت در اثر نفوذ ویروس به تمام خون بدن و از بین بردن همه سیستم های امنیتی به مغز میرسد این ویروس با تکثیر خود به چند لایه مختلف با ترشع بویی ناخالص سیستم محافظتی مغز را از بین میبرد بعد از وارد شدن و گرفتن مغز فرد فلج شده به هوش میاید بعد از بهوش امدن همه ی خون سالم که دارا گلبول های الوده نشده هستند از را های بینی چشم ها دهان و گوش بیرون میریزند در این صورت فرد تبدیل شده به صورت بسیار بد و بسیار عصبانیت فرد مورد نظر را از بین میبرد این ویروس تنها به مغز اسیب رسانده و مانند زامبی های داخل رزیدنت اویل به بخش های فرد اسیب نمیرساند و هدف انها فقط کشتن است نه نیاز به گوشت فرد مرده دارند نه خون انها انها با ظاهر کاملا شبیه به انسان(بدون تغییر شکل ظاهری)نمایان میشود و همه افراد مورد نظر را بدون تفاوت از بین میبرند!

نحوه به وجود امدن ویروس:
در سال ها پیش در زمان جنگ آمریکا و انگلستان بعد از حمله های بیولوژیکی در منطقه شمالی انگلستان بریتانیا در منطقه ای به نام شهر راکن شروع به بمب باران کردن کرد بعد از بمب باران ارتش با فرستادن یک بمب هسته ای از سوی انگلستان به طرف شهر راکن شهر را با خاک یکسان کرد تنها یک ساختمان بعد از جنگ در ان منطقه ساخته شد و برای همیشه این شهر از نقشه ایالات متحده امریکا حذف شد در این ساختمان ساخت و آزمایش واکسن های بیماری های وحشتناک و مرگ اور ساخته شد در این منطقه طی ازمایش های مختلف ویروس تی برای واکسن نوعی انفلانزا ساخته شد که شروع به شیوع کرد خوشبختانه این ویروس در همان ساختمان پاکسازی شد و تمام واکسن های ویروس تی محافظت شدند اما یکی از کارکنان اطمینان دارد که در ان شب مردی را دیده که با برداشتن ویروس با سرعت فرار کرده است

این ویروس در کجا و کی شیوع یافته است:

بعد از شب حادثه خبر پیدایش این ویروس در بازار سیاه مانند توپ صدا کرد سازمان ها کمپانی ها سرمایه داران و سرمایه گزاران همه و همه خواهان این ویروس بودند اما سازمان ملل استفاده این ویروس را برای کشور های زیر مجموعه منع کرد!
در پی جنگ های تک به تک میان آمریکا انگلستان ایتالیا و المان ای ویروس توسط فرد امریکایی در برلین پخش شد المانی ها چون قبلا ویروس را شناسایی کرده بودند در یکی از حصار ها با ماشین حمل سگ ها افراد الوده شده را بیرون از منطقه شهری فرستاد این افرا با حمله به ارتش نظامی امریکا در حالت بلعکس مانع ورود امریکایی ها به برلین شد!

منطقه ۲
در پی این جنگ ها برای بار دوم این ویروس در یکی از شهر های گوشه ای در انگلستان بخش شد اما دولت انگلیس با پیشروی بسیار همه افراد الوده شده را نابود ساختند!

تنها راه از بین بردن:
این ویروس یک سلاح مهم در بین سلاح ای بیولوژیکی است که همراه با بمب جنوا همچنان در بازار سیاه در حال تکثیر و فروش ان هستند تنها راه از بین بردن انها تکه تکه کردن بدن و یا از بین بردن مغز و قلب انهاست

میدونستید تو فرهنگ هالیوود زامبی نماد مسلمون هستش؟ خیلی جالبه از وقتی که این قضیه رو فهمیدم هر فیلم زامبی داری که دیدم، متوجه شدم چقدر تیکه میندازه به مسلمونا

در ضمن آقا حمیدرضا سایتت معرکس و تنها دلیلش اینه که مطالب خاصی میذاری و مشابه ایرانی دیگه ای نداره سایتت ❤

بابا اگه انجوری همیه باید به خدشون شک کنند نه ویروسی به خواد ادم زامبی کنه نه زامبی وجود داره برادرا مگه راست نمیگم هرکی بامن پیام مده مثلا اونکه زرز که که میگن مسلما نان زامبی هستند نه خدشو ن زامبی هستند دارن به سر کوفت میزنند

سلام.اول از همه چیز تشکر کنم از زحماتتون.
دوم اینکه بیشتر این شایعات و فیلم و سناریوهای ترسناک در مورد زامبی میشه گفت که ترس مردم از علم ژنتیک هستش.مردم میترسند که چیزی اختراع بشه که بعد از کنترل خارج بشه خرابی‌های زیادی بوجود بیاره.
مطلب سوم درمورد نوع زامبی‌هاست که مطمئننا اکثر شما میدونید که زامبی دو نوع داره:۱-زامبی جادوی سیاه ۲-زامبی که از طریق ویروس بوجود میاد
من خودم به شخصه به زامبی نوع اول اعتقادی ندارم چون یه مرده نمیتونه که دوباره زنده بشه.هرچند تو سری رزیدنت اویل مرده‌ها توسط ویروس (تی) با نوعی شوک یا جرقه در سلولها دوباره زنده میشدن.
خب بگذریم و اما نوع دوم.خب همینطور که دربالا خوندین ویروس‌ها و انگل‌هایی وجود داره که میتونه حالتی زامبی‌گونه در انسان‌ها ایجاد کند.
عده‌ای میگویند که ویروس زامبی از ترکیب ویروس ابولا و هاری بوجود می‌اید که اینکار امکان پذیر نیست.
عده‌ای میگویند که ویروس هاری،همان ویروس زامبی است که این نطر هم رد شده اما دانشمندان میگویند که یک ویروس جهش یافته‌ی هاری میتواند ویروس زانبی باشد اما زمین هیچوقت همچین شرایطی را بوجود نخواهد اورد اما یک داشمند روانی میتواند این شرایط در ازمایشگاهش بوجود بیاورد.
مورد دوم که دوستان به اون اشاره نکرده بودن انگل (تاکسا پلاسما گوندی) هستش.
این انگل باعث میسو که شما به هم نوع خودتان حمله کنید.طی ازمایشی که در آمریکا بر روی گربه‌ها انجام شد،گربه‌ای که اینگل را داشت به هم نوع خودش حمله کرد.
این را هم بگویم که این ویروس از گربه‌ها به بقیه منتقل میشود که خود گربه ها از موشها گرفته‌اند.
امیدوارم خوشتون اومده باشه.
خدانگهدار

با سلام و عرض خسته نباشید. آقا مطالبتون خیلی جالبه، خسته نباشید. اما این مطلبت یکم ایراد داره. من یه پزشکم. در مورد هاری بگم که این ویروس واکسن داره و بعد ابتلا در روزهای صفر، سه، هفت و چهارده و بیست ویک، بعد ابتلا تزریق میشه ولی خوب اگه فرد علامت دار بشه کشنده هست. تا حالا هم فقط یه نفر از هاری نمرده. من خودم یه مربض هاری داشتم
که ۲۴ ساعت نشده فوت کرد. ولی خوشبختانه هاری از انسان به انسان منتقل نمیشه، توی کتاب سینسیناتی که رفرانس طب اورژانسه نوشته که اگر قرار بود هاری از انسان به انسان منتقل شه نسل بشر منقرض میشد. البته هاری دو نوعه که خیلی وارد جزئیات نمیشم، یکی همونطوری که گفتینه و فرد عین سگ جدی میخواد گاز بگیره و ذر نهایت کما و مرگ . نوع دوم هم فرداز اول بیهوش میشه و میره به کما، این نوع از هاری میتونه از طریق پیوند قرنیه منتقل بشه که جزو بیماریهای مسری حساب نمیکنن.
در مورد جذام هم مطلب نوشتی، جا داره یادی کنیم از مرحوم دکتر مبین، متخصص پوست و پدر جذامیان ایران که مرکز نگهداری جذامیان باباباغی تبریز به همت ایشون ساخته شد و تنها مرکز فعال کشوره.
با تشکر

سلام من نظر دیگه ای دارم .واقعا وجود دارد زامبی من اونهارو دیدم اما انها خود را قایم میکنند اگر کسی در ایران است لطفا حواسشون باشه چون دارند به تجریش زیاد میشوند واقعا وجود دارد ضدای اونها رو میشنوم و هر شب اونهارو میبینم در خواب رعیسشون دیدم که می گفت (برو به همه دنیا بگو که ما ها روزی میایم اما دعا کنید نیایم چون اگه بیایم نابودتون می کنیم بعد بهم گفت خداحافظ) پرت شدم پایین افتادم یجا اما اونجا اشنا بود دیدم همه زامبی شدن و همه انسان ها مرده اند. کسی هست الان یا نه

ذهن خودتو درگیر این چیزا نکن من عم مثل تو که درباره زامبی تحقیق کردی خیلی در مورد جن تحقیق کردم که باعث شو من ترسو بشم و سیاهی به صورت پراکنده در اطرافم میدیم و صداهیی از تو حمام روز به روز شدید تر شد ومن موقع خواب کابوس های جن زدگی و …میدیدم که سر یک سری چیزا تصمیم به ترک فکر درباره جن ها کنم که بعد از یکی دوماه سدم یک ادم سالم از لحاظ روحی این یک بیماریه روحیه و طبیب این بیماری خود تویی پس ذهنتو بیش از حد یا اصلا درگیر اینها نکن و می خواستم بگم زامبی وجود داره مثل جن اما تو کشور ما زیاد نیست

پاسخ دهید