در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

تجارت سر های قطع شده

‍ آیا از تجارت سر قطع شده انسان چیزی شنیده بودید؟ بومیان جزایر نیوزیلند (مائوریها) بعد از مرگ بزرگان قبیله شان سر آن ها را قطع و به شیوه خود مومیایی میکردند… آنها ابتدا مغز و چشمها را تخلیه کرده و سپس گوش، بینی و دهان را از پارچه و صمغ درخت پر نموده و در دیگ می انداختند تا ساعتها بجوشد بعد آنرا در معرض دود مستقیم آتش قرار داده و دودی میکردند در مرحله بعد آنرا زیر نور خورشید میگذاشتند تا کاملا خشک شود و سرانجام آن را با چربی بدن کوسه چرب و روغنی میکردند تا خطوط صورت و خالکوبی ها کاملا حفظ شود.

به این سرها “موکوموکا” گفته میشد، آنها این سرها را در جعبه های پرنقش و نگار و فاخر قرار میدادند و فقط در مراسم خاص آنها را در معرض دید دیگران میگذاشتند، ماجرای خرید و فروش این سرها از جایی شروع شد که سفید پوستانی که به این جزایر پا گذاشته بودند برای خرید این سرها از خودشان علاقه نشان دادند، موزه داران اروپایی و آمریکایی حاضر بودند مبالغ هنگفتی در ازای این سرها بپردازند و به درخواست مائوریها به آنها اسلحه بدهند.

بومیان که با حجم گسترده درخواست ها مواجه شده بودند تصمیم گرفتند تا افراد سطح پایین قبیله خود و یا افراد قبائل متخاصم را بكشند و از سرش موکوموکا بسازند..!!! کار به جایی رسید که قربانیان را به کشتی سفید پوستها می بردند و از آنها میخواستند تا آنها انتخاب کنند که از سر کدام یک برایشان “موکوموکا” بسازند!

غارها، شکاف سنگها و میانه درختان جایی بود برای پنهان شدن بومیانی که نمیخواستند موکوموکا شوند… پس از مدتی تب خرید سرها فروکش کرد ولی هنوز بودند کسانی که به خرید آن اشتیاق داشتند. در عکس فوق هوراتیو روبلی یکی از افسران بلند پایه ی انگلیسی رو ملاحظه می کنین ایشون حدود ۳۵ تا سر رو خریداری کرد و بعد اونها رو به موزه تاریخ طبیعی آمریکا فروخت.