در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

تسخیرشدگی یک قتل, ماریا تالاریکو (Maria Talarico)

این شاید تنها موردی باشد که یک تسخیر شدگی مسبب رازگشایی یک قتل بوده است. در ۱۳ فوریه ۱۹۳۶ جسد پپه ورالدی (Pepe Veraldi) در وضعیت بدی زیر پل موراندی (Morandi) در کاتانزارو ایتالیا کشف شد که ضربه مهلکی به ناحیه سر وارد آمده بود.

بدلیل جراحات متعدد و همچنین فقدان هرگونه سرنخ، پلیس علت فوت را خودکشی اعلام کرد و هرگونه کاوش در مورد این پرونده متوقف شد. خانواده متوفی معترض شدند وی پرونده مختومه بود.

سه سال بعد در ژانویه ۱۹۳۹ دختری نوجوان به نام ماریاتالاریکوکه از پل عبور میکرد، نیمه راه ناگهان متوقف شد و به سمتی رفت که ظاهرا پپه ورالدی (Pepe Veraldi) خود را از آنجا پرت کرده بود و به طرز مرموزانه ای غش کرد. چندین تن که در آن نزدیکی حضور داشتند وی را سریعا به منزل رساندند.

ماریا تالاریکو (Maria Talarico)

ماریا زمانی که به منزل رسید به هوش آمد و به نظر میرسید که خودش است تا اینکه شروع به صحبت کرد. ولی به طرز بسیار عجیبی به جای صدای همیشگی اش صدای مردانه تکلم مینمود و به افراد گفت که پپه ورالدی (Pepe Veraldi) ایت و تقاضا کرد با مادرش سخن بگوید. یکی از همسایگان سریعا نزد خانم ورالدی رفت تا او را بیاورد. در این فرصت پپه سیگار و مشروب خواست و تظاهر داشت که با چند مرد دیگر در حال بازی پوکر است. مادر نهایتا رسید و پپه از زبان ماریا سریعا ادعا نمود که به قتل رسیده ولی هیچ نامی از قاتل نبرد‌. دختر از جا برخواست و دوان دوان تا پل مذکور رفت و درست در همان مکانی متوقف شد که نعش یافت شده بود.

مادر از روح پسرش درخواست کرد که بدن ماریا را ترک کند. دختر بیدار شد و از آن گفتگو ها چیزی بخاطر نداشت. مادر برای پلیس ماوقع را شرح داد ولی بدلیل نامشخص بود نام و هویت مجرمین مامورین قادر به حل مسئله نبودند. اگر بعد ۹ سال نامه ای به خانم ورالدی نمیرسید پرونده همچنان حل نشده باقی میماند. نگارنده نامه از دوستان سابق پسرش بود که در آرژانتین مستقر بود و معترف شد به قتل ، طی دعوایی بر سر یک زن که با مشارکت دو تن از دوستانش بود. مادر نامه را به پلیس گزارش نمود و سرانجام متهمین دستگیر و محاکمه شدند.