در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

جواهرات ملکه ایرلند

جواهرات ملکه ایرلند، یکی دیگر از موارد موجود در لیست ۳۰ گنجینه گمشده جهان است. این جواهرات در سال ۱۹۰۷ و از قلعه دوبلین (Dublin Castle) به سرقت رفتند. جواهرات ملکه ایرلند یک ستاره نگین‌دار و بسیار سنگین بود که به عنوان نمادی بسیار مهم به حساب می‌آمد. این جواهرات شامل یک الماس ۳۳۳ قیراطی صورتی رنگ و و پنج گردنبند طلا بود. یکی از مورخان ایرلندی در مقاله‌ای نوشت:

نظام سنت پاتریک (Order of St. Patrick) در سال ۱۷۸۳ تاسیس شد تا به مقامات بلندمرتبه ایرلندی پاداش‌هایی را ارائه کند. در آن زمان که این جواهرات ساخته شدند، بریتانیایی‌ها بر ایرلند کنترل کاملی داشتند.

این جواهر ارزشمند از ۳۹۴ سنگ قیمتی از جواهرات ملکه شارلوت (Queen Charlotte) ساخته شده بود. در ساخت این جواهر قیمتی از سنگ‌های تامین شده توسط یک سلطان ترکیه‌ای نیز استفاده شده بود.

در زمان به سرقت رفتن این جواهرات، آن‌ها در یک کتابخانه نگهداری می‌شدند. هنوز به طور دقیق از سایر قاین جواهرات و یا محل فعلی آنان اطلاعاتی در دست نیست. در طول تاریخ تعدادی زیادی از افراد از جمله فرانسیس شکلتون (Francis Shackleton) به عنوان برادر فرد مشهوری با نام ارنست شکلتون (Ernest Shackleton) به عنوان مظنونان اصلی این سرقت معرفی شده‌اند.