در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

داستان اصلی و بدون تحریف سیندرلا چه بود؟

سیندرلا داستانی مشهور و افسانه ایی که همه ما فیلمشو دیدیم. این داستان توسط “شارل پرو” در سال ۱۶۹۷ نوشته شده. والت دیزنی در سال ۱۹۵۰ این داستان رو تبدیل به انیمیشن کرد

داستان نسخه انمیشین:

دختری زیبا و جوان که به همراه نامادری و دو خواهرش آناستازیا و گرزیلا توی خونه پدر خودش به عنوان یه خدمتکار زندگی میکرد. حاکم شهر تصمیم میگیره به خاطر پسرش یه جشنی رو برگزار کنه و از همه دختر های زیبایه شهر میخواد که شب به مراسم برن. خواهرای سیندرلا بهش حسودی میکنن و لباس هاشو پاره میکنن تا از مراسم عقب بمونه. سیندرلا در اوج ناامیدی خودش بود تا اینکه یه فرشته رو دید اون بهش گفت که کمک میکنه تا لباسش حاضر شه و به جشن بره. جادو کرد و یه لباس زیبا تنش کرد و اون رو به مراسم برد و بهش گفت که ساعت ۱۲ همه چیز به حالت نرمال بر میگرده و باید تا قبل از این ساعت برگرده. پسر حاکم شهر از سیندرلا خوشش اومد. اما وقتی که داشتن با هم حرف میزدن صدای ساعت رو شنید و در حال دویدن بود که یکی از کفشاش از پاش در اومد. پسر حاکم شهر دستور داد که تمام دخترایی که توی اون مراسم بودن کفش رو امتحان کنن تا سیندرلا پیدا شه. در آخر سیندرلا کفش رو میپوشه و به قصر میره و با شاهزاده به خوبی و خوشی زندگی میکنه.

داستان نسخه اصلی:

فقط تعداد کمی از صحنه های داستان تغییر میکنه.‌ ‌‌توی داستان اصلی هیچ فرشته ایی وجود نداره که لباس سیندرلا رو براش درست کنه سیندرلا میرفته لباس هارو از درختی که بالای سر قبر مادرش بوده بر میداشته. به دستور مادر ناتنی سیندرلا یکی از خواهر های ناتنی سیندرلا باید انگشت های پاهاشو قطع میکرده. اما انگشتاتش خونریزی میکنن و شاهزاده توسط پرنده ها میفهمه که اون شب سیندرلا پیشش بوده و در آخر سیندرلا کفش رو میپوشه. و به قلعه شاهزاده میره و عروسی میگیرن. توی عروسی پرنده ها که دوست سیندرلا بودن جفت چشم های خواهرشو در میارن و اونا کور میشن. داستان پایان خوش داره و سیندرلا و شاهزاده برای همیشه با هم زندگی میکنن.