در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

شهر شیر ها

شهری زیر آب هم درافسانه ها هم در اذهان مردم همواره جای عجیبی بوده است.
«شهر شیرها» یکی از مناطق دیدنی کشور چین است که پیش از این به اسم «شی‌چنگ» شناخته می شد و در اعماق دریاچه‌ی «ژیاندائو» قرار گرفته است.
این شهر تاریخی قدمتی نزدیک به ۲۰۰۰ ساله دارد و متعلق به سلسله‌ امپراطوری «هان شرقی» است.
شهرت این شهر به دلیل وجود چند مجسمه‌ی عظیم سنگی از شیر که در ورودی آن قرار داشته است، می باشد.
این شیر ها که روزگاری به عنوان نگهبانان همیشگی این شهر ساخته شده بودند اکنون تبدیل به یک جاذبه ی گردشگری برای کشور چین شده‌اند. همین شیر ها که امروز زیر آب هم رفته اند شهرت این شهر را ساخته اند و این شهر به شهر شیرها شهرت یافته است.
البته در این شهر ده‌ها کاخ، معبد و خانه‌های اشرافی نیز دیده میشود و این ها همه نشان از آن دارد که در روزگاران قدیم این شهر پر رونق بوده است و ساکنان ثروتمندی داشته است.
شهر شیرها که این روز ها زیر آب است وسعت بسیار زیادی دارد و به خاطر ان که زیر آب رفته است بسیاری از آثار تاریخی اش دست نخورده و بکر مانده است
حدود ۶۰ سال پیش در دهه ۵۰ میلادی در نزدیکی این شهر سدی بنا شد که باعث شد که دریاچه ای شکل بگیرد و این شهر با شیر های سنگی اش به زیر آب برود.
در آن زمان دولت چین چندان به این گنجینه توجه نکرده بود اما اخیراً مسئولان گردشگری چینی به این فکر افتاده اند که با راه‌انداری تورهای ویژه گردشگران غواص،این شهر با شیر های سنگی اش را به جاذبه جدید گردشگری چین تبدیل کند.