در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

قبرستان آلت های تناسلی

گورستان خالد نبی در فاصله چند صد متری شرق آرامگاه قرار دارد که به دلیل داشتن سنگ قبرهای خاص یکی از نقاط منحصربه فرد در ایران است. در این گورستان چندصد سنگ قبر با شکل و شمایل آلت تناسلی وجود دارد.
ظاهرا این قبرستان متعلق به پیروان مذهب فالیک یا آئین احلیل پرستی است. پیروان این آئین اعتقاد دارند که آلت تناسلی نشانه باروری طبیعت و حافظ زنجیره جانداران است و چون تولد و پیدایش انسان نیز ناشی از هم خوابگی آنهاست، لذا آلت تناسلی را تجلیل و غالباً پرستش می کنند.
بر روی قبرهای قدیمی دو نوع سنگ قبر وجود دارد که یکی متعلق به مردان و دیگری برای زن ها کار گذاشته شده است.مجموعه گورستان و زیارتگاه خالد نبی در یک منطقه کوهستانی و در فاصله ۹۰ کیلو متری شمال شرق شهرستان گنبد کاووس و ۵۵ کیلو متری شمال شرق شهرستان کلاله و ۶ کیلومتری روستای گچی سو – نزدیک آی تمر از توابع بخش مراوه تپه و بر فراز قله کوه گوگجه داغ واقع شده‌است.

راه ارتباطی زیارتگاه خالد نبی کوهستانی بوده، ولی از طریق کلاله و تمرقره قوزی تا آن محل راه دشواری نیست. بدلیل دوری راه و فقدان وسیله نقلیه و کمبود تسهیلات رفاهی در محل و همچنین گرمای شدید تابستان و سرمای زمستان، بهترین زمان برای انجام فرایض دینی و زیارت ماه‌های فروردین و اردیبهشت است.در نزدیکی و پایین تر از بقعه خالد نبی، بقعه‌های عالم بابا و چوپان عطا و دره‌ای بنام پنج شیر و همچنین چشمه خضر دندان قرار دارند. طبق روایات رایج بین اهالی، عالم بابا پدر همسر خالد نبی و چوپان عطا، شبان خالد نبی یا یکی از اولیای گمنام و یا یکی از همرا هان وی بوده‌است، که همگی آنها مورد توجه واحترام ترکمن‌ها می‌باشند.
در قسمت شرق بقعه چوپان عطا و پیوسته به آن و بر روی یک رشته تپه ماهورهای خاکی که ارتفاع آنها به مراتب کمتر از ارتفاع محل مرقد خالد نبی است، گورستان عظیمی دیده می‌شود که حدود ۶۰۰ سنگ مزارهای استوانه‌ای تا ارتفاع حداکثر ۲ متر در آن دیده می‌شود.
تنها ایده ای که از سوی برخی از محققان باستان شناسی در این زمینه عنوان شده این است که احتمالا این سنگ ها، قبرستانی متعلق به بخشی از ساکنان این منطقه و در برشی از تاریخ تعلق داشته که به مذهبی شبیه جینی یا «آلت پرستی» و یا «آیین فالیک» گرایش داشته اند. در هیچ یک از کتب تاریخی در ایران به وجود پیروان چنین آیینی اشاره نشده است .

پ ن امیدوارم اگه رفتید علاوه بر خراب نکردن سنگهای باقی مونده ، عکس نگیرید بزارید اینستا بگین منو قبرستانه … یهویی