در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

ماجرای عجیب پسری که مشتعل میشد!

«بندتو سوپینو» نام یک جوان ایتالیایی است که در دهه ۱۹۸۰ میلادی بسیار خبرساز شد. وی هنگامی که ۱۰ سال سن داشت و در سالن انتظار مطب دندانپزشکی در حال مطالعه یک مجله کمیک بود احساس کرد که دستش در حال سوختن است و مجله به طور خود بخود آتش گرفته است.این اولین تجربه او در مواجهه با این توانایی خارق العاده بود. اطرافیان او به مرور متوجه شدند که او می تواند با لمس اشیا و یا حتی خیره شدن به آنها باعث اشتعالشان شود.

حتی یک بار که خواب بود، پیراهنش به طور خود به خودی شروع به شعله ور شدن کرد و باعث آسیب رسیدن به وی شد. گفته می شود که او توانایی ایجاد اختلال در امواج الکترومغناطیس را نیز داشته و یک بار که در کارگاه نجاری پدرش حاضر بوده باعث شده که دستگاه ها از کار بیفتند. پزشکان با مطالعه بدن او، اعلام کردند که چیز غیرعادی وجود ندارد و او سالم است. پدر«ویچنزو فاجیلولو» که یکی از اسقف های واتیکان است با ملاقات این پسر، گفت که او تحت تاثیر جن و ارواح خبیث نیست و البته مورد او جزو موارد معجزه نیز محسوب نمی شود.

یک دکتر فراروانشناس به نام «دمیتریو کروچه» ادعا کرد که می تواند به بندتو راه کنترل این توانایی را آموزش دهد و تا حدی نیز در این کار موفق بود. استیفن کینگ، نویسنده معروف آمریکایی نیز رمانی با نام «آتش افروز» دارد که در سال ۱۹۸۰ تالیف شده و فیلمی نیز بر اساس آن ساخته شده است. در این رمان، دختر کوچکی وجود دارد که هنگام عصبانیت باعث آتش گرفتن اشیای اطراف خود می شود.