در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

مرگ اسرار آمیز ادگار آلن پو, edgar allen poe

این نویسنده مشهور آمریکایی بیشتر شهرتش را پس از فوتش کسب نمود. ولی در تمام عمر با فقر و تنگ دستی, دست به گریبان بود و نهایتا به الکل پناه برد. مرگ وی همانند داستان هایش مرموز بود. او چندین روز به صورت پی در پی در سال ۱۸۴۹ ناپدید شده بود. در ۲۷ سپتامبر ریچموند را توسط قایل به مقصد باتیمورد ترک کرد تا در فیلادلفیا مادر به خوانده اش ماریا کلم (Maria Clemm) بپیوندد.

او در ۲۸ سپتامبر به بالتیمورد رسید اما هرگز به خاک فیلادلفیا قدم نگذاشت و بین ۲۸ سپتامبر لغایت ۳ اکتبر ناپدید شد. او در ۳ اکتبر به صورت گیج و با لباس هایی آشفته در کافه بالتیمورد پیدا شد. یک چیز بسیار عجیب بود و آن هم این بود که لباس های غیرعادی که به تن داشت به هیچ عنوان متعلق به خودش نبود. لباس هایش بسیار مچاله و خاکی شده بود. وی را سریعا به نزدیک ترین بیمارستان رساندند و او در آنها چندین بار شخصی را به نام رینولد (Raynold) صدا زد در حالی که در اطرافیان او کسی به این اسم وجود نداشت.

به علاوه او تعدادی از چمدان هایش را در هتلی در بالتیمورد گذاشته بود در صورتی که قرار بود بلافاصله پس ازانکه به بالتیموررسید با قطاربه فیلادلفی حرکت کند. فرض برخی بر این نظریه بود که چون در مورخه ۳ اکتبر انتخابات برگزار میشد احتمالا از او بدین منظور استفاده شده. به طوری که او را مجبور کردند در پارتی های طرفداران کاندید های مختلف حضور یابد و رای اعضا را به شخص خاصی معطوف نماید. درواقع او در این بین قربانی بوده. وی در ۷ اکتبر درگذشت و راز این موارد را هرگز کسی نفهمید.