در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

موسیقی عجیب ماه, پرونده سری ناسا

چند ماه قبل خبری منتشر شد مبنی بر این که ناسا بعد از ۴۰ سال فایل صوتی را با عنوان (فایل‌های بدون شرح ناسا) منتشر کرده است که در آن فضا نوردان آپولو ۱۰ از صدایی که شنیدند تعجب کرده‌اند.

در سال ۱۹۶۹ پیش، زمانی که خدمه یک ماموریت آپولو به ماه وارد شدند، از طریق گوشی‌های خود متوجه اصوات عجیب و غریبی شدند که مانند امواج رادیویی بود و شباهت زیادی به موسیقی داشت. این فضانوردان که شدیدا متحیر شده بودند نمی‌دانستند که باید این رخداد را به ناسا گزارش دهند یا خیر.

دو ماه قبل از اولین فرود تاریخی سرنشین دار آپولو ۱۱ بر روی ماه و هنگامی که آپولو ۱۰ وارد مدار ماه شد، ارتباط رادیویی تمامی خدمه حدود یک ساعت با زمین قطع شد و هیچ کس قادر به دیدن آنها و شنیدن صدایشان نبود. آپولو ۱۰ چهارمین سفر انسان به مدار کره ماه بود. در این سفر، ناسا قصد آزمایش گردش در مدار ماه و کسب آمادگی برای فرود در سفرهای بعدی را داشت.

اکنون چهار دهه از آن زمان می‌گذرد و به تازگی آن صداهای عجیب و غریب که در حدود ۴۰ سال قبل توسط سه فضانورد ماموریت آپولو ضبط شده بود منتشر شده است

این فایل‌های صوتی تا سال ۲۰۰۸ بخشی از اطلاعات محرمانه طبقه بندی شده ناسا بودند و در آرشیو ناسا نگهداری می شدند اما اکنون آژانس این فایلها را با عنوان “فایلهای صوتی بدون شرح” با مردم به اشتراک گذاشته است.