در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

نور عجیب نروژ

در ماه دسامبر سال ۲۰۰۹ نوری بسیار عجیب و دیدنی در آسمان نروژ دیده شد که مردم را وحشت زده کرد. وزارت دفاع روسیه این اتفاق عجیب را به عهده گرفت اما آیا این نور خطای دید بوده یا یوفو؟

وقتی موتور موشک از کنترل خارج شد, نور سفید مارپیچی درون آسمان ایجاد شد و وزارت روسیه همان موقع در خبرگزاری بزرگ ایتارتاس تایید کرد که آزمایش موشکی بولاوا بالستيک با شکست موجه شده!

بنا به گزارش سايت Space.com پال برک مشاور ارشد مرکز فضايي نروژ در اسلو گفت: “اين توده بسيار تماشايي بود، و وقتي ما به فيلم هايي که مردم به رسانه ها ارسال کرده بودند نگاه کرديم خيلي سريع نتيجه گرفتيم که آن توده شبيه به يک موشکي بود که درنتيجه ي اثر فزاينده از کنترل خارج شده، ” او همچنين گفت:

فکر مي کنم اولين باري است که همچين صحنه اي از شکست يک پرتاب موشک ديده ايم.

برک گفت:

آن حادثه يک صحنه ي بسيار زيبا و خيره کننده را بوجود آورده بود، و ما از ديدن آن صحنه به آن واضحي بسيار تعجب کرديم.

مردم اين حادثه را در سرار شمال نروژ ديدند و آن را به مانند يک ابر بسيار مهيب که پرتو هاي سبز-آبي از آن بيرون مي آمد تشبيه کردند.

نيک بنبوري از هارستد نروژ در مصاحبه با سايت Spaceweather.com  گفت: ” آن پرتو سبزرنگ مانند شفق قطبي بود که انتهاي آن به شکل عجيبي مارپيچ مي شد. او همچنين گفت:

اين پرتوي مارپيچي بزرگ و بزرگ تر شد تا وقتي که به يک هاله با پرتوي سبز رنگي که به سمت زمين پايين مي آمد تغيير يافت.

بنبوري اشاره کرد که اين نور ها را حدود ساعت ۷:۵۰ تا ۸ صبح به وقت محلي و ۱:۵۰ تا ۲ بامداد به وقت شرق در حال رفتن به سر کارش ديد.

او گفت:

ما سابقا در نروژ تعداد زيادي شفق قطبي ديده ايم. اما اين نور بسيار متفاوت بود.”

قبل از اينکه آزمايش موشک تاييد شود، بسياري از مردم فکر مي کردند که اين نور روشن احتمالا يک بشقاب پرنده بوده. اما روسي ها مسئوليت آن را به عهده گرفتند، که يک سانحه ي بسيار خجالت آور براي يک موشک است که بر اساس خبر گزاري بي بي سي از ۱۳ آزمايش، ۶ آزمايش با شکست رو به رو شده بود.

بنا به خبر گزاري بي بي سي موشک بولاوا براي حمل شش کلاهک هسته اي جداگانه با برد بالا ۶۲۰۰ مايل (۱۰۰۰۰ کيلومتر)  طراحي شده است.