در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

پرونده بشقاب پرندهٔ ساکورو و افسر پلیس زامورا

در روز ۲۴ آوریل سال ۱۹۶۴ میلادی، افسر پلیس لانی زامورا درحال تعقیب رانندهٔ متخلفی بود که به نظرش صدایی مانند صدای انفجار یک انبار دینامیت را می‌شنود؛ او با خودرویش به سمت صدا تغییر مسیر می‌دهد تا از ماجرا باخبر شود. زمانی که به محل واقعه که در نزدیکی یک معدن کوچک بود می‌رسد، با صحنهٔ عجیبی روبرو می‌شود. زامورا دو روز بعد از واقعه، در یک برنامهٔ رادیویی حاضر می‌شود و ماجرا را برای مردم شرح می‌دهد.

به گفته او، در نزدیکی یک پارکینگ کوچک، جسمی تخم مرغی شکل و سفید رنگ با چهارپایه، توقف کرده بود و تقریباً هم اندازه یک اتوموبیل بود؛ در کنار جسم، ۲ نفر با هيكلى كوچكتر از انسان ایستاده بودند و چیزی شبیه پارچهٔ سفید رنگ بدنشان را پوشانده بود. او ابتدا فکر می‌کند که یک تصادف در جاده اتفاق افتاده و آن دونفر هم از سرنشینان خودروی تصادف کرده هستند. به گفتهٔ او، پس از چند دقیقه جسم از زمین بلند می‌شود و با ارتفاع کم تا معدن کوچک حرکت می‌کند و پس از آن ارتفاع می‌گیرد و ناپدید می‌شود.

یک یوفولوژیست حادثه را اینگونه توصیف میکند:

حادثهٔ ساکورو یکی از اسرارآمیز‌ترین ماجرا‌های مرتبط با یوفو هاست؛ اما نکتهٔ جالب توجه، نزدیک بودن مکان رویداد دو حادثهٔ رازول و ساکوروست. با توجه به شواهد و اسناد موجود، ساختگی بودن حرف‌های لانی زامورا فرضیهٔ بسیار ضعیفی است، اما نمیتوان گفت شئ رویت شده توسط او، بدون شک یک بشقاب پرندهٔ فضایی بوده و افرادی که در کنار شئ ناشناس ایستاده بودند، بیگانگان بوده‌اند.

بنا به گفتهٔ برخی کارشناسان، شئ ای که زامورا مشاهده کرده، یکی از مدل‌های آزمایشی ماه نشین سرویر۱ بوده که قرار بود همان روز با هلیکوپتر به محلی دیگر منتقل شود. اما این سفینه از نظر ظاهری هیچگونه شباهتی به بشقاب پرنده‌ای که زامورا دیده بود نداشت و هلیکوپتر یا وسیله پرندهٔ دیگری هم در نزدیکی شئ نبود.

علاوه بر آن لوگوی رسمی ناسا بر روی بشقاب پرندهٔ تخم مرغی وجود نداشت و تنها علامت روی آن، یک مثلث با سه خط افقی بود.