در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

چرا گاو ها هنگام غذا خوردن فقط به سمت شمال یا جنوب می ایستند؟

یکی از جالبترین راز های جهان ایستادن سرخود گاو ها به سمت شمال یا جنوب هنگام غذا خوردن یا چریدن است. جالب است که بندانید تمامی گاو ها میتوانند میدان های معناطیسی را دریافت و تشخیص بدهند حتی گاو های نابینا! محققین به تارگی کشف کرده اند که گاو ها زمانی که در حال غذا خوردن هستند سر آنها دایم به سمت شمال یا جنوب است. نتایج مطالعات دیگری که در همین رابطه بر روی گاو ها انجام شد نشان داد که آنها بهتر از هر موجود شناخته شده دیگری میتوانند میدان مغناطیسی را تشخیص بدهند و خود را با آن وقف بدهند.

این قابلیت در بدن آنها به خوبی به آنها کمک میکند که هنگام چریدن و یا کار های خاص دیگه میدان معناطیسی را به خوبی تشخیص بدهند  به همین دلیل است که گاو های روی کره زمین هنگام ایستادن به سمت شمال یا جنوب می ایستند. محققان آلمانی برای اطلاع از صحت کامل این ماجرا تعدادی گاو که به صورت مادرزادی نابینا بودند را در جهات مختلف قرار دادند اما در نهاین دیدند که سر آنها به سمت شمال یا جنوب است.

طی این بررسی ها محققان چیز دیگری را هم دریافتند. گاو های نابینا در ظلع جنوبی محل سکوت خود میخوابیند و سر آنها همیشه به سمت شمال یا جنوب است. شایان ذکر است که دکتر بوردا و گروهش پژوهشش علاوه بر تحقیقات حضوری خود رفتار ۸۵۰۰ گاو دیگر را در تمامی نقاط جهان توسط سرویس خدمات مسیریابی Google Earth تحت بررسی قرار دادند و متوجه شدند که تمامی گاو های کره زمین نیز این قابلیت را دارند که به راحتی میدان مغناطیسی را تشخیص بدهند و موقع چریدن یا خوبیدن سر آنها به سمت شمال یا جنوب باشد.