در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

کشتی ماری سلست

در نوامبر ۱۸۷۲ کشتی ماری سلست، بندر نیویورک را با بار الکل صنعتی، هشت خدمه و دو مسافر (همسر و دختر ناخدا) ترک کرد. یک ماه بعد در حالی که کشتی در شرایط کاملا عادی قرار داشت با بادبان های نیمه بر افراشته، بدون سرنشین در میان اقیانوس اطلس پیدا شد.

کشتی ماری سلست در سال ۱۸۶۰ به آب انداخته شد. نام اولیه این کشتی آمازون، طول آن ۱۰۳ فوت و وزنش ۲۸۰ تن بود. به مدت ده سال ماری سلست پشت سر هم گرفتار حوادث متعددی شد و این کشتی صاحبان مختلفی داشت تا این‌ که سرانجام در یک حراجی در نیویورک به قیمت سه هزار دلار فروخته شد. صاحب جدید، تعمیرات اساسی روی آن انجام داد و با نام جدید “ماری سلست” آن را به آب انداخت.

در نوامبر ۱۸۷۲ کشتی ماری سلست بندر نیویورک را با بار ۱۷۰۱ بشکه الکل صنعتی، هشت خدمه و دو مسافر (همسر و دختر ناخدا) ترک کرد. یک ماه بعد در حالیکه کشتی در شرایط کاملاً عادی قرار داشت با بادبان‌ های نیمه برافراشته، بدون سرنشین در میان اقیانوس اطلس پیدا شد. با وجود بجای ماندن تمام اشیاء با ارزش درون کشتی هیچ اثری از سرنشینان آن و توضیحی در دفتر گزارش روزانه کشتی درباره علت ترک آن پیدا نکرد.

در زمان پیدا کردن این کشتی در آن آب آشامیدنی و ذخیره غذایی شش ماه بهمراه ۱۷۰۱ بشکه الکل صنعتی و وسایل و اشیاء شخصی با ارزش وجود داشت. بدلیل فقدان تنها قایق نجات کشتی و چندین وسیله معمولی دریانوردی علت رها کردن کشتی و ناپدید شدن ده سرنشین آن یکی از اسرار تاریخ دریانوردی است که همچنان پاسخی برای آن یافت نشده است.