در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

کشف انگشتر الله در قبیله وایکینگ ها

بعد از تحقیقات گسترده باستان شناسان بر روی وایکینگ ها و نوع زندگی آنها بعد از بازکردن تابوت یک وایکینگ شاهد چیز عجیبی بودند. آنها انگشتری را یافتند که روی آن نام الله حک شده بود و این اتفاق نظریه های تاریخدانان قدیمی که اعتقاد داشتند بین اسکاندیناوی های دوره وایکینگ و جهان اسلام ارتباطاتی هست را تایید میکند.

این انگشتر که از نقره ساخته شده از تابوت چوبی یک وایکینگ زن که گفته میشود در سال ۸۵۰ میلادی دفن شده کشف شده است. این کشف مربوط است به جریان کاوش در مقبره های وایکینگ ها که از سال ۱۸۷۲ تا سال ۱۸۹۵ در جزیره بیرکا در نزدیکی استکهلم, پایتخت سوئد انجام گرفته.

اما طی تحقیقاتی که به تازگی بر روی این انگشتر صورت گرفته دانشمندان با استفاده از میکروسکوپ های الکترونی متوجه شدند که نوشته روی نگین به زبان و خط کوفی عربی است و نوشته آن “ان شاء الله” هست.

سباستین وارملاندر که یک بیوفیزیکدان از دانشگاه استکهلم است درباره این موضوع گفته:

ما چندین انگشت عربی هم توانستیم در آنجا پیدا کنیم اما این تنها انگشتی بود که حتی با زبان عربی بر روی اون حکاکی شده بود.

سباستین وارملاندر پس از تحقیقات گسترده بر روی این انگشتر در مصاحبه ای با مجله اسکنینگ گفتند:

تحقیقات ما ثابت کرد که این انگشتر از آلیاژ نقره با درصد بالا ساخته شده که به آن یک سنگ شیشه ای رنگ که با کلمه عربی “الله” تزیین شده وصل شده.

اما پژوهشگران سوئدی اعتقاد دارند که نوشته روی انگشتر “الی الله” به معنای “برای خدا” است. اما افراد دیگری هم اعتقاد دارند که آن نوشته “ان شاء الله” است به معنای “اگر خدا بخواهد”. این کشف یک مدرک برای اثبات نظریه ارتباط وایکینگ ها با کشور های اسلامی است. به گفته وارملاندر حماسه های وایکینگ ها و تاریخچه ها مبین آنست که آنها به مناطق دریای سیاه، دریای خزر و ماورای آن سفر کرده اند اما هنوز نمی دانیم چه حقیقت و افسانه ای در پس این داستان است. با این حال شرایط ضرب حلقه این انگشتری وجود ارتباط مستقیم بین اسکاندیناوی های عصر وایکینگ و جهان اسلام را تصدیق می کند.

در حال حاضر این انگشتر در موزه تاریخ تاریخ سوئد واقع در استکهلم محافظت و نگهداری میشود.