در جستجوی هیولا

 

 

http://monster-quest.com/wp-content/uploads/2017/07/samandehi.jpg

کشف قبیله ای عجیب و جنگجو در آمازون

تصاویر هوایی منتشر شده نشان می‌دهد که یک قبیله بدوی در جنگل‌های آمازون برزیل علی رغم استخراج‌های غیر قانونی معادن طلا همچنان به حیات خود ادامه می‌دهد و درحال آماده شدن برای جنگ با معدنچیان است. گروه‌های حفاظت از اقوام بومی نسبت به افزایش معادن غیر مجاز در این منطقه هشدار داده‌اند، زیرا این معادن تهدیدی جدی برای زندگی این قبایل بدوی محسوب می‌شوند. از زمان مشاهده آخرین تصاویر این قبیله، به نظر می‌رسد این قبیله اکنون دو خانواده داشته باشد، اما محققان از نزدیک شدن این ساکنین به مناطق استخراج معدن نگران هستند زیرا ممکن است معدنچیان موجب انتقال ویروس‌های خطرناک، آب و غذای آلوده و یا اسحله به این قبیله شکننده شوند.

این قبیله ۱۰۰ نفره یکی از سه قبیله بومی است که در منطقه‌ای به نام یانومامی زندگی می‌کنند، منطقه‌ای متراکم از درخت‌های استوایی و کوهستان در شمال برزیل و جنوب ونزوئلا که حدود دو برابر کشور سوییس وسعت دارد. ۲۲ هزار نفر از جمعیت این منطقه در برزیل و ۱۲ هزار نفر آن در ونزوئلا زندگی می‌کنند. از آنجایی که هر گونه تلاش برای نزدیک شدن به این قبیله با مقاومت افراد آن مواجه شده، امنیت و پیشرفت این قبیله  به طور هوایی کنترل می‌شود.

در سال ۱۹۹۳ گروهی از معدنچیان ۱۶ نفر از افراد قبایل یانومامی را که شامل نوزادان، کودکان و بزرگسالان می‌شدند به قتل رساندند. هنوز مشخص نیست چه چیزی موجب اختلاف بین معدنچیان و افراد این قبیله شده، اما محققان از نزدیک شدن آن‌ها به منطقه استخراج طلا بسیار نگران هستند. هر چند افراد قبایل در مناطقی از جنگل‌های استوایی زندگی می‌کنند که توسط دولت برزیل محافظت می‌شود اما حدود ۵۰۰۰ معدن استخراج غیر قانونی طلا در این منطقه قرار دارد. ضمن آن‌که با توجه به کاهش هزینه دولت محلی برزیل، احتمال کاهش حمایت دولت از این قبیله و سایر قبایل بدوی برزیل وجود دارد.

با توجه به جنگل زدایی‌های گسترده در آمازون و همچنین نفوذ معدنچیان و قاچاقچیان چوب به عمق این جنگل‌ها، بسیاری از قبایل بومی منقرض شده یا در حال انقراض هستند. انتقال بیماری‌هایی کشنده که این بومی‌ها در مقابل آن‌ها هیچ‌گونه مقاومتی ندارند از دلایل اصلی نابودی این قبایل به شمار می‌رود.